Zalety paznokci żelowych.

paznokcie żelowe

Jedną z największych zalet, przedłużanych paznokci żelowych, jest ich estetyczny wygląd. Zawsze mają one odpowiedni kształt, długość oraz kolor. Są wytrzymałe, a dobry efekt trwa przez długi czas. Ich uzupełnianie nie jest uciążliwe. Odrosty uzupełniamy, co 4-5 tygodni w zależności od tempa wzrostu naturalnego paznokcia. Paznokcie żelowe są dużo zdrowsze dla naszego organizmu niż akrylowe. Skład żelu UV jest delikatniejszy i w związku z tym nie wchodzi agresywnie w reakcje z naszym organizmem. Mogą je nosić nawet kobiety w ciąży, co nie jest wskazane przy paznokciach akrylowych. Ponadto, paznokcie żelowe dłużej niż akryle, utrzymują kolor i blask.

Jak zapobiegać przykrym niespodziankom?

Jednym z najczęściej powtarzających się problemów, jest zapowietrzenie paznokcia żelowego. Wyglądają one jak białe plamki. Jeśli zauważysz takie plamki pod powierzchnią paznokcia, musisz natychmiast zdjąć tipsa. Może go odkleić lub spiłować. Jeżeli źle przykleimy tipsa, odpadnie on. Może tak się stać, zarówno podczas dalszej obróbki, jak i po niedługim czasie. Jeśli na brzegach tipsa, zgromadzą się zabrudzenia, oznacza to, że tips był źle zmatowiony. Powodem pęknięć może być również zła jakość naklejonego tipsa. Nie zawsze zależy to od metody nakładania czy umiejętności stylistki. Innym powodem pęknięć, może być zbyt mocne dociskanie tipsa podczas klejenia. Może się tak dziać również, gdy na tipsa nałożymy primer. Pamiętać należy, że primer nakładamy tylko na naturalną część paznokcia. Wielu problemów unikniesz, gdy dobrze przygotujesz paznokcie do zabiegu, czyli dokładnie je zmatowisz i odtłuścisz. Używaj primera. Dzięki temu żel będzie miał właściwą przyczepność. Staraj się używać produktów profesjonalnych, o dobrej jakości. Jeżeli po nałożeniu ostatniej warstwy żelu, utwardzeniu go pod lampą i przemyciu cleanerem, zauważysz matowe miejsca na jego powierzchni, oznacza to że paznokieć był ustawiony pod kątem w lampie i został źle utwardzony. Jeśli tak się stanie, zmatuj go ponownie, pokryj nową warstwą żelu, a następnie włóż do lampy tak, aby cała powierzchnia była równomiernie naświetlona. Dobrze jest naświetlać oba kciuki osobno od pozostałych palców. Innym błędem jest nałożenie zbyt cienkiej warstwy żelu UV. Wtedy, podczas naświetlania i procesu kurczenia, na tipsie pozostaną puste miejsca. Trzeba, zatem nakładać grubszą warstwę żelu. Niestety zdarza się, że mimo braku zewnętrznych oznak, tipsy zostały źle założone. Kiedy po zdjęciu tipsów, zauważysz żółte lub zielone plamki, zgłoś się do dermatologa. Może być to grzybica. Zdarza się, że prawidłowo przedłużone paznokcie, jednak odpadają. Mogą być dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Możemy mieć problemy ze zdrowiem, albo nastąpiło przetłuszczenie płytki paznokciowej. Pamiętaj, żeby używać odpowiednich klei do tipsów. Nie zawierają one środków trujących i można jest spokojnie stosować na skórze. Po zdjęciu tipsów, zadbaj o odpowiednie odżywienie i regenerację paznokci. W płytkę wcieraj specjalne oliwki z witaminami. Przez jakiś czas nie używaj lakierów, by mogły się naturalnie zregenerować. Nie powinno to zająć wiecej niż cztery miesiące.

jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy?

jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy

Prezentujemy kilka podstawowych rad, jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy podczas codziennych czynności, jak na przykład zmywanie naczyń, zakładaj rękawiczki. Paznokcie łatwo wchłaniają wodę i pęcznieją. Woda wypłukuje z nich keratynę, a paznokcie się kruszą. Dlatego ograniczaj kontakt z wodą na tyle ile się da.

Jeśli masz naturalne paznokcie, stosuj odżywki i preparaty do paznokci, na przykład:

  • Odżywka z witaminami
  • Odżywka wapniowa
  • Odżywka utwardzająca
  • Odżywka w lakierze z keratyną
  • Odżywka wzmacniająca płytkę paznokcia

Zawsze stosuj kremy ochronne, zarówno rano i wieczorem. Po każdym myciu rąk, dobrze jest wklepać w nie krem. Dzięki temu paznokcie i dłonie będą odpowiednio natłuszczone. Unikaj również suszarek do rąk. Wysuszają one ręce i paznokcie. Jeśli malujesz, zarówno paznokcie naturalne, jak i tipsy zawsze używaj bazę pod lakier. Dzięki temu lakier łatwiej się zmyje podczas jego usuwania. Warto też poczekać, aż wyschnie pierwsza warstwa lakieru, zanim nałożymy drugą. Inaczej lakier może się źle nakładać i powstaną bąbelki. Sprawdź, czy lakier nie zawiera formaldehydu albo toluenu, gdyż są one bardzo szkodliwe. Pamiętaj, zmywaj lakier z żelowych i naturalnych paznokci zmywaczem bezacetonowym. Nigdy nie zmywaj lakieru z paznokci żelowych zmywaczem z acetonem. Zniszczy on lub rozpuści masę żelową.

Dobrze jest kilka razy w tygodniu wcierać w tipsy oliwkę do paznokci. Dzięki temu będą bardziej sprężyste i nie będą się łamać. Doskonałe rezultaty przynosi również namaczanie paznokci w ciepłej (podgrzanej do 38 stopni) oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Paznokcie moczymy przez 20-30 minut.

Zniszczone żelem paznokcie, potrzebują czterech miesięcy na pełną regenerację. Aby ją wspomóc, stosuj bogatą dietę, wcieraj w płytkę odżywki i preparaty do paznokci oraz dostarczaj organizmowi suplementy witamin bogate w cynk, żelazo, magnez a także biotynę. Dobrze sprawdza się również witamina A+E w kapsułkach. Wyciskamy z nich olejek i smarujemy skórki. Zabieg ten powinno się stosować wieczorem.

Gdy dbamy o nasze paznokcie, nie zapominajmy o odpowiedniej diecie. Jedzmy produkty zawierające żelazo (natka pietruszki, szpinak, nasiona roślin strączkowych), białko (białko jajka, mleko, ser, ryż), wapń (żółtko jaja, nabiał),  krzem (świeże warzywa i owoce oraz rośliny lecznicze),  magnez (kakao, czekolada gorzka i słodka oraz migdały),  cynk (buraki, kapusta oraz kiełki pszenicy). Jeśli nasze skórki brzydko sterczą, powinno się je zmiękczać środkami na bazie witaminy C.

Paznokcie żelowe a przeciwwskazania medyczne

Paznokcie żelowe a przeciwwskazania medyczne

Paznokcie żelowe to wspaniały sposób na zadbane i eleganckie dłonie. Na szczęście odpowiednio zrobione paznokcie żelowe nie wpływają, w żaden negatywny sposób, na stan naszego zdrowia, nie wywołują chorób. Mimo tego, istnieją pewne przeciwwskazania medyczne.

Zabiegowi przedłużania paznokci nie powinny się poddawać osoby zażywające silne leki. Do tych leków, zaliczamy między innymi antybiotyki. Przeciwwskazania dotyczą także osób, które przechodzą leczenie hormonalne czy zażywają leki stosowane w chemioterapii. W takich przypadkach tipsy mogą odpadać, a żel czy też akryl będą odchodzić. Dzieje się tak, gdyż organizm jest osłabiony i odrzuca obce ciała, jakimi są tipsy.

Dlatego zawsze warto zapytać swoją klientkę o szczególne osłabienie organizmu związane z przechodzoną chorobą.

Co jest niezbędne do manicure paznokci żelowych?

niezbędne do manicure paznokci żelowych

Aby rozpocząć naszą przygodę z manicure paznokci żelowych musimy skompletować potrzebny sprzęt, akcesoria i preparaty. Jednym z niezbędnych urządzeń kosmetycznych jest lampa UV do paznokci. Najbardziej popularne i uniwersalne są lampy tunelowe o mocy 36 watt, zawierające cztery świetlówki UV o mocy 9W każda. Na rynku dostępne są także małe jednożarówkowe lampy uv o mocy 9W, a także lampy LED.

Oczywiście podstawową sprawą są żele UV. Na początek najlepiej zaopatrzyć się w kilka podstawowych żeli uv do paznokci (clear, pink clear, pink mask, french) o mniejszej pojemności np 5ml oraz żel nabłyszczający z pędzelkiem 15ml.

Nie byłoby paznokci żelowych bez tipsów. Możemy wybierać między wieloma rodzajami tipsów (szklane, mleczne, french) w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Niezbędny bedzię także klej do tipsów.

Będzie nam potrzebny także płyn uniwersalny tzw cleaner. Nim przemywamy żel i odtłuszczamy paznokcie. zabezpiecza on także paznokcie przed grzybicą. Aby paznokcie żelowe lepiej się trzymały i były bardziej trwałe, potrzebny nam będzie także primer kwasowy lub bez kwasowy tzw bonder.

Ponadto będziemy potrzebować akcesoria do paznokci, m.in pędzelek do żelu (najlepiej z naturalnego włosia), rolkę wacików bezpyłowych, blok polerski, pilnik prosty 80/80, pilnik banan 100/180, aceton kosmetyczny, płyn do czyszczenia pędzelka oraz gilotynę do paznokci.