Zalety paznokci żelowych.

paznokcie żelowe

Jedną z największych zalet, przedłużanych paznokci żelowych, jest ich estetyczny wygląd. Zawsze mają one odpowiedni kształt, długość oraz kolor. Są wytrzymałe, a dobry efekt trwa przez długi czas. Ich uzupełnianie nie jest uciążliwe. Odrosty uzupełniamy, co 4-5 tygodni w zależności od tempa wzrostu naturalnego paznokcia. Paznokcie żelowe są dużo zdrowsze dla naszego organizmu niż akrylowe. Skład żelu UV jest delikatniejszy i w związku z tym nie wchodzi agresywnie w reakcje z naszym organizmem. Mogą je nosić nawet kobiety w ciąży, co nie jest wskazane przy paznokciach akrylowych. Ponadto, paznokcie żelowe dłużej niż akryle, utrzymują kolor i blask.

Jak zapobiegać przykrym niespodziankom?

Jednym z najczęściej powtarzających się problemów, jest zapowietrzenie paznokcia żelowego. Wyglądają one jak białe plamki. Jeśli zauważysz takie plamki pod powierzchnią paznokcia, musisz natychmiast zdjąć tipsa. Może go odkleić lub spiłować. Jeżeli źle przykleimy tipsa, odpadnie on. Może tak się stać, zarówno podczas dalszej obróbki, jak i po niedługim czasie. Jeśli na brzegach tipsa, zgromadzą się zabrudzenia, oznacza to, że tips był źle zmatowiony. Powodem pęknięć może być również zła jakość naklejonego tipsa. Nie zawsze zależy to od metody nakładania czy umiejętności stylistki. Innym powodem pęknięć, może być zbyt mocne dociskanie tipsa podczas klejenia. Może się tak dziać również, gdy na tipsa nałożymy primer. Pamiętać należy, że primer nakładamy tylko na naturalną część paznokcia. Wielu problemów unikniesz, gdy dobrze przygotujesz paznokcie do zabiegu, czyli dokładnie je zmatowisz i odtłuścisz. Używaj primera. Dzięki temu żel będzie miał właściwą przyczepność. Staraj się używać produktów profesjonalnych, o dobrej jakości. Jeżeli po nałożeniu ostatniej warstwy żelu, utwardzeniu go pod lampą i przemyciu cleanerem, zauważysz matowe miejsca na jego powierzchni, oznacza to że paznokieć był ustawiony pod kątem w lampie i został źle utwardzony. Jeśli tak się stanie, zmatuj go ponownie, pokryj nową warstwą żelu, a następnie włóż do lampy tak, aby cała powierzchnia była równomiernie naświetlona. Dobrze jest naświetlać oba kciuki osobno od pozostałych palców. Innym błędem jest nałożenie zbyt cienkiej warstwy żelu UV. Wtedy, podczas naświetlania i procesu kurczenia, na tipsie pozostaną puste miejsca. Trzeba, zatem nakładać grubszą warstwę żelu. Niestety zdarza się, że mimo braku zewnętrznych oznak, tipsy zostały źle założone. Kiedy po zdjęciu tipsów, zauważysz żółte lub zielone plamki, zgłoś się do dermatologa. Może być to grzybica. Zdarza się, że prawidłowo przedłużone paznokcie, jednak odpadają. Mogą być dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Możemy mieć problemy ze zdrowiem, albo nastąpiło przetłuszczenie płytki paznokciowej. Pamiętaj, żeby używać odpowiednich klei do tipsów. Nie zawierają one środków trujących i można jest spokojnie stosować na skórze. Po zdjęciu tipsów, zadbaj o odpowiednie odżywienie i regenerację paznokci. W płytkę wcieraj specjalne oliwki z witaminami. Przez jakiś czas nie używaj lakierów, by mogły się naturalnie zregenerować. Nie powinno to zająć wiecej niż cztery miesiące.

jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy?

jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy

Prezentujemy kilka podstawowych rad, jak dbać o paznokcie naturalne oraz tipsy podczas codziennych czynności, jak na przykład zmywanie naczyń, zakładaj rękawiczki. Paznokcie łatwo wchłaniają wodę i pęcznieją. Woda wypłukuje z nich keratynę, a paznokcie się kruszą. Dlatego ograniczaj kontakt z wodą na tyle ile się da.

Jeśli masz naturalne paznokcie, stosuj odżywki i preparaty do paznokci, na przykład:

  • Odżywka z witaminami
  • Odżywka wapniowa
  • Odżywka utwardzająca
  • Odżywka w lakierze z keratyną
  • Odżywka wzmacniająca płytkę paznokcia

Zawsze stosuj kremy ochronne, zarówno rano i wieczorem. Po każdym myciu rąk, dobrze jest wklepać w nie krem. Dzięki temu paznokcie i dłonie będą odpowiednio natłuszczone. Unikaj również suszarek do rąk. Wysuszają one ręce i paznokcie. Jeśli malujesz, zarówno paznokcie naturalne, jak i tipsy zawsze używaj bazę pod lakier. Dzięki temu lakier łatwiej się zmyje podczas jego usuwania. Warto też poczekać, aż wyschnie pierwsza warstwa lakieru, zanim nałożymy drugą. Inaczej lakier może się źle nakładać i powstaną bąbelki. Sprawdź, czy lakier nie zawiera formaldehydu albo toluenu, gdyż są one bardzo szkodliwe. Pamiętaj, zmywaj lakier z żelowych i naturalnych paznokci zmywaczem bezacetonowym. Nigdy nie zmywaj lakieru z paznokci żelowych zmywaczem z acetonem. Zniszczy on lub rozpuści masę żelową.

Dobrze jest kilka razy w tygodniu wcierać w tipsy oliwkę do paznokci. Dzięki temu będą bardziej sprężyste i nie będą się łamać. Doskonałe rezultaty przynosi również namaczanie paznokci w ciepłej (podgrzanej do 38 stopni) oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Paznokcie moczymy przez 20-30 minut.

Zniszczone żelem paznokcie, potrzebują czterech miesięcy na pełną regenerację. Aby ją wspomóc, stosuj bogatą dietę, wcieraj w płytkę odżywki i preparaty do paznokci oraz dostarczaj organizmowi suplementy witamin bogate w cynk, żelazo, magnez a także biotynę. Dobrze sprawdza się również witamina A+E w kapsułkach. Wyciskamy z nich olejek i smarujemy skórki. Zabieg ten powinno się stosować wieczorem.

Gdy dbamy o nasze paznokcie, nie zapominajmy o odpowiedniej diecie. Jedzmy produkty zawierające żelazo (natka pietruszki, szpinak, nasiona roślin strączkowych), białko (białko jajka, mleko, ser, ryż), wapń (żółtko jaja, nabiał),  krzem (świeże warzywa i owoce oraz rośliny lecznicze),  magnez (kakao, czekolada gorzka i słodka oraz migdały),  cynk (buraki, kapusta oraz kiełki pszenicy). Jeśli nasze skórki brzydko sterczą, powinno się je zmiękczać środkami na bazie witaminy C.

Paznokcie żelowe a przeciwwskazania medyczne

Paznokcie żelowe a przeciwwskazania medyczne

Paznokcie żelowe to wspaniały sposób na zadbane i eleganckie dłonie. Na szczęście odpowiednio zrobione paznokcie żelowe nie wpływają, w żaden negatywny sposób, na stan naszego zdrowia, nie wywołują chorób. Mimo tego, istnieją pewne przeciwwskazania medyczne.

Zabiegowi przedłużania paznokci nie powinny się poddawać osoby zażywające silne leki. Do tych leków, zaliczamy między innymi antybiotyki. Przeciwwskazania dotyczą także osób, które przechodzą leczenie hormonalne czy zażywają leki stosowane w chemioterapii. W takich przypadkach tipsy mogą odpadać, a żel czy też akryl będą odchodzić. Dzieje się tak, gdyż organizm jest osłabiony i odrzuca obce ciała, jakimi są tipsy.

Dlatego zawsze warto zapytać swoją klientkę o szczególne osłabienie organizmu związane z przechodzoną chorobą.

Co jest niezbędne do manicure paznokci żelowych?

niezbędne do manicure paznokci żelowych

Aby rozpocząć naszą przygodę z manicure paznokci żelowych musimy skompletować potrzebny sprzęt, akcesoria i preparaty. Jednym z niezbędnych urządzeń kosmetycznych jest lampa UV do paznokci. Najbardziej popularne i uniwersalne są lampy tunelowe o mocy 36 watt, zawierające cztery świetlówki UV o mocy 9W każda. Na rynku dostępne są także małe jednożarówkowe lampy uv o mocy 9W, a także lampy LED.

Oczywiście podstawową sprawą są żele UV. Na początek najlepiej zaopatrzyć się w kilka podstawowych żeli uv do paznokci (clear, pink clear, pink mask, french) o mniejszej pojemności np 5ml oraz żel nabłyszczający z pędzelkiem 15ml.

Nie byłoby paznokci żelowych bez tipsów. Możemy wybierać między wieloma rodzajami tipsów (szklane, mleczne, french) w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Niezbędny bedzię także klej do tipsów.

Będzie nam potrzebny także płyn uniwersalny tzw cleaner. Nim przemywamy żel i odtłuszczamy paznokcie. zabezpiecza on także paznokcie przed grzybicą. Aby paznokcie żelowe lepiej się trzymały i były bardziej trwałe, potrzebny nam będzie także primer kwasowy lub bez kwasowy tzw bonder.

Ponadto będziemy potrzebować akcesoria do paznokci, m.in pędzelek do żelu (najlepiej z naturalnego włosia), rolkę wacików bezpyłowych, blok polerski, pilnik prosty 80/80, pilnik banan 100/180, aceton kosmetyczny, płyn do czyszczenia pędzelka oraz gilotynę do paznokci.

Paznokcie żelowe. Jak przygotować się do zabiegu?

paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe to świetny sposób na zadbane dłonie. Zanim przystąpimy do zabiegu upiększającego nasze paznokcie, musimy pamiętać o jednej rzeczy. Przed zabiegiem nie wycinamy skórek cążkami, ponieważ podczas nakładania masy UV, może być to przyczyną uszkodzenia płytki paznokcia. Co w takim razie zrobić? Najlepiej, używając specjalnego patyczka, odsunąć delikatnie skórki. Nie używamy przy tym środków przeznaczonych do manicure biologicznego. Paznokcie żelowe nie lubią tego typu preparatów i podczas nakładania żelu, mogą spowodować jego odchodzenie przy skórkach, czyli tak zwane liftowanie. Zanim nałożymy pierwszą warstwę żelu na paznokcie, musimy je zmatowić i odtłuścić. Jak to się robi? Matowienie to delikatnie zdjęcie zewnętrznej warstwy paznokcia. Do tego celu używa się specjalnego pilnika o średniej gęstości. Następnie paznokcie oczyszczamy z opiłków używając szczoteczki. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokci. Pomoże nam w tym płyn kosmetyczny typu cleaner. Teraz jesteśmy już przygotowane na paznokcie żelowe. Pamiętajmy, że płytka paznokcia, przygotowana do nałożenia żelu uv, musi być idealnie gładka. Wszelkie uszkodzenia mogą spowodować, że nasze paznokcie żelowe nie utrzymają się długo.

Nakładanie żelu UV - sposób aplikacji.

Jak nałożyć żel UV, żeby uzyskać piękne paznokcie żelowe? Musisz postępować według następujących zasad. Niewielką ilość żelu UV, nabieramy na pędzelek. Następnie, nie rozpoczynając bezpośrednio od skórek, nakładamy żel na paznokcie. Jak to najlepiej zrobić? Żel nakładamy pojedynczymi ruchami, po linii prostej. Zwróć uwagę, aby warstwa nakładanego żelu, była bardzo cienka oraz pozostaw mały margines wokół skórek. Na jakie problemy możesz się natknąć, nakładając paznokcie żelowe? Jednym z podstawowych błędów jest zalewanie skórek. Innym błędem jest nieumiejętne wykonywanie ruchów okrężnych podczas nakładania żelu. To właśnie w ten sposób do masy UV, dostają się pęcherzyki powietrza, które mogą zniszczyć nam paznokcie żelowe. Aby tego uniknąć, nakładajmy masę pojedynczym ruchem po linii prostej.

Jak prawidłowo przykleić paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to zabieg wymagający cierpliwości i trzymania się pewnych zasad. Kiedy już przygotujesz naturalne paznokcie do zabiegu, pozostaje ci dopasować rozmiar tipsów do poszczególnych paznokci. Jakimi zasadami powinnaś się kierować? Po pierwsze, tips nie może być, ani za szeroki, ani też zbyt wąski. Najlepiej żeby paznokcie żelowe, idealnie odpowiadały szerokości naturalnej płytki paznokcia. Gdy naturalne paznokcie są zbyt szerokie, możesz je lekko opiłować z każdej strony. Pamiętaj, że kieszonka tipsa nie powinna zajmować więcej niż 60 % powierzchni naturalnego paznokcia. Następnym krokiem jest przyklejanie tipsów. Jak to zrobić? Najpierw nakładamy kropelkę kleju na kieszonkę tipsa i dokładnie rozsmarowujemy całość na powierzchni i przyklejamy do naturalnego paznokcia. Kieszonka tipsa powinna w całości oprzeć się o jego krawędź. Ważne jest żeby powierzchnia tipsa nie zajmowała więcej niż 30% powierzchni naturalnego paznokcia. Pamiętaj żeby podczas przyklejania, dociskać tipsa na jego krawędziach, zarówno z prawej, jak i lewej strony. Ważne jest również to, żeby podczas przyklejania tipsa, pozbyć się jakichkolwiek pęcherzyków powietrza (w przeciwnym razie, należy tipsa od razu usunąć). Dzięki temu przyklei się on prawidłowo, nie pęknie i będzie bardziej wytrzymały. Kiedy już prawidłowo dopasujesz i nakleisz tipsy, musisz jeszcze wyrównać pilnikiem granice, pomiędzy nimi, a naturalnym paznokciem. Jest to tak zwane piłowanie progów. Następnie musisz dokładnie zmatowić całą powierzchnię tipsa. W przeciwnym przypadku, żel będzie odpryskiwał. Teraz wystarczy odtłuścić, tak przygotowane paznokcie i można nakładać żel. Pamiętaj: przed pierwszą warstwą żelu, zagruntuj paznokcie primerem. Dzięki niemu osiągniesz większą przyczepność żelu. I już, paznokcie żelowe prawie gotowe.

Paznokcie żelowe - jak utwardzić żel UV?

Nakładając paznokcie żelowe, ważną czynnością jest utwardzenie żelu UV. Zabieg ten powoduje kurczenie i w efekcie, utwardzenie czyli polimeryzację, masy UV. Pamiętaj, żeby żel nakładać cienkimi warstwami. Im cieńszą warstwę nałożysz, tym mniej odczujesz proces utwardzania masy żelowej. W przypadku nałożenia grubej warstwy, podczas procesu utwardzania, możemy odczuć silne ściąganie, uczucie napięcia płytki, pieczenie lub pulsowanie paznokcia. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do naderwania paznokcia. Oznacza to jego odejście z wału paznokciowego. Wyjątkowo wrażliwym na działanie żelu UV miejscem, macierz paznokcia. Znajduje się ona w miejscu wzrostu paznokcia. Jeżeli zostanie ona naruszona, może w efekcie spowodować trwałe uszkodzenie paznokcia, a nawet jego odpadnięcie. Masa UV nie zaszkodzi naszym paznokciom, o ile będzie nakładana z umiarem i według zaleceń. Gdy nałożymy pierwszą warstwę żelu UV i ją utwardzimy, będzie ona nadal lepka. Następnie nakładamy kolejne warstwy, wedle uznania. Wytarcie warstwy dyspersyjnej, czyli całkowite utwardzenie i wygładzenie powierzchni paznokcia, nastąpi dopiero po użyciu specjalnego płynu do przemywania masy UV. Pamiętaj: przemywamy paznokcie dopiero przed nałożeniem przedostatniej warstwy żelu. Na koniec przypomnienie kilku ważnych zasad. Żel będzie się trzymał tylko na zmatowionej powierzchni paznokcia i tipsa. Musimy uważać, żeby przy nakładaniu, żel nie dotykał skórek, a jego warstwa była jak najcieńsza. Dzięki temu naturalny efekt utrzyma się przez długi czas, odrosty będą mniej widoczne oraz unikniemy liftowania żelu, czyli jego odchodzenia od paznokcia.

Jakie produkty wybrać do nauki?

Jeśli zaczynasz naukę nakładania paznokci żelowych, najlepiej wybierz żel jednofazowy średnio gęsty. Na początek wystarczy ci 15 ml opakowanie żelu. Nie martw się. Taka pojemność wystarczy na przynajmniej 10 zabiegów. Nie wybieraj też najtańszych żeli. Najczęściej znacznie różnią się jakością od profesjonalnych produktów. Staraj się również kupować środki typu 3 w 1. Płyny uniwersalne idealnie oczyszczą pędzelek, przemyją masę i odtłuszczą. Dobrze w tej roli sprawdza się także zwykły spirytus. Pędzelek możemy również oczyścić acetonem kosmetycznym. Przy pierwszym zestawie, który służyć ci będzie do nauki, zrezygnuj z żeli kolorowych czy utwardzaczy. Są one potrzebne wyłącznie do robienia zdobień. Jeśli chodzi o rodzaj tipsów, kup naturalne, inaczej zwane mleczne. Pamiętaj także, że najlepiej jest kupić pędzelek z naturalnego włosia. Jeżeli chodzi o zakup lampy, musisz się zastanowić czy ma ona ci służyć do użytku domowego, wtedy wystarczy ci lampa 9 wattowa z lusterkami, polecamy jednak kupić mocniejszą 36 wattową lampę, dzięki której skrócisz czas utwardzania żelu. Jeżeli lampa będzie używana profesjonalnie warto zastanowić się na 36 wattową indukcją lampą UV (łatwo odróżnić taką lampę od jej tańszych odpowiedników, po prostu dużo więcej waży,a żarówki charakterystycznie mrugają przed zapaleniem) lub Lampą LED.

Łączenie żelu z akrylem

Jest to technika polegająca na posypywaniu warstwy żelu, pudrem akrylowym i utwardzeniu w lampie UV. Jak należy to zrobić? Po pierwsze dezynfekujemy, oczyszczamy i matujemy delikatnym blokiem lub pilnikiem, powierzchnię naturalnej płytki paznokciowej. Następnie odtłuszczamy paznokieć i przyklejamy tips. Obcinamy tips na odpowiednią długość, nadając mu kształt pilnikiem. Blokiem należy dokładnie zmatowić jego powierzchnię. Cały paznokieć pokrywamy żelem, uważając żeby nie zalać skórek. Niektóre żele wymagają, przed ich nałożeniem na naturalny paznokieć, zastosowania primera. Żel musimy następnie posypać pudrem akrylowym i utwardzić w lampie UV. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Zmywamy warstwę dyspresyjną i nadajemy paznokciom prawidłowy kształt. Usuwamy pył i nakładamy żel nabłyszczający.

Żele i ich cechy charakterystyczne.

Dostępne na rynku żele mają różną konsystencje Zaczynając od rzadkich, przez średnio gęste, a kończąc na bardzo gęstych. Te ostatnie często nazywane są modelującymi. Nadają się one do przedłużania na formie. Natomiast, jeśli chodzi o rzadsze lub średnio gęste żele najlepiej nadają się do przedłużania bezpośrednio na tipsie. Dobór gęstości żelu, zależy od metody nakładania, jaką będziesz stosować. Jeśli kupujesz żel do frencza, sprawdź czy jest on ultra biały, czy mleczny. Kupując żel, zwróć również uwagę, czy jest on bezkwasowy. Oznacza to, że dzięki nowoczesnej bezkwasowej formule, środki te nie niszczą naturalnej płytki paznokcia. Nie wnikają bardzo głęboko w strukturę płytki, dzięki czemu mogą być noszone przez bardzo długi czas bez negatywnych skutków.

Podstawowe rodzaje żeli.

Kiedy modelujemy paznokcie żelem UV, kładziemy trzy warstwy. Pierwsza jest cienka podkładowa, druga gruba budująca i ostatnia cienka wykańczająca. Wszystkie te warstwy możemy wykonać na dwa sposoby. Po pierwsze tylko i wyłącznie jednym żelem, tak zwanym jednofazowym zazwyczaj o średnio gęstej konsystencji. Drugi sposób to użycie trzech żeli tak zwanych trójfazowych. Warstwę podkładową robimy za pomocą żelu podkładowego, czyli Bondera o średnio gęstej konsystencji. Żel UV podkładowy (Bonder) tworzy pierwszą warstwę bezpośrednio na przygotowanej wcześniej płytce paznokcia. Zapewnia on odpowiednią przyczepność kolejnym warstwom. Możemy go również zastosować jako ostatnią warstwę wykończeniową. Żel podkładowy, dobrej jakości gwarantuje, że produkt nie będzie odchodził od płytki.  Warstwę budującą robimy przy użyciu, Buildera. Żel UV Builder, czyli budujący, jest przeźroczysty, mleczno różowy lub po prostu różowy. Przeznaczony jest on do utworzenia warstwy modelującej, inaczej budującej. Nakłada się go na warstwę podkładową. Doskonale przylega do utwardzonej, klejącej warstwy żelu podkładowego. Służy do modelowania paznokcia. Możemy nałożyć jedną warstwę takiego żelu lub więcej, w zależności, jakiej grubości paznokcie chcemy uzyskać. Zazwyczaj jest to gęsty żel, którym nadajemy kształt podwójnej krzywej C. Warstwę wykańczającą wykonujemy Glossem. Żel UV wykończeniowy gloss jest najczęściej przeźroczysty. Zabezpiecza on wcześniej nałożone warstwy żelu. Przeznaczony jest do utworzenia ostatniej warstwy. Zapewnia połysk i gładkość powierzchni paznokcia. Ponadto ożywia kolor płytki, nadając jej zdrowy i elegancki, wygląd. Można go stosować także do wykończenia paznokci akrylowych. Doskonale wygładza ich powierzchnię i eliminuje uciążliwe polerowanie. Zapewnia trwały połysk. Jest to bardzo rzadki nabłyszczający żel. Na rynku można spotkać także żele dwufazowe: podkładowy i budujący w jednym żelu. Są one średnio gęste. Natomiast stosowanie jednofazowych żeli, umożliwia wymodelowania krzywej C już w momencie aplikacji na płytkę paznokcia. Pierwszą cienką warstwę podkładową nakładamy z odległości około 2mm od wału paznokciowego. Drugą, grubą warstwę budującą 1 mm bliżej, a ostatnią, cienką warstwę wykańczającą jak najbliżej skórek. Jednak najłatwiej wymodelować kształt paznokci, żelami trójfazowymi ze względu na ich odpowiednią konsystencję. 

Żele jednofazowe i trójfazowe.

Żele jednofazowe charakteryzują się średnią gęstością. Stosuje się je samodzielnie, nakładając trzy warstwy w zależności, jaki chcemy efekt osiągnąć. Często radzi się, żeby ostatnią warstwę pokryć żelem wykańczającym, czyli gloss'em. Wtedy uzyskamy idealnie gładką powierzchnię i nadamy paznokciom połysk. Niestety przeźroczysty żel jednofazowy o średnio gęstej konsystencji, pozostawi nierówne ślady po pędzelku. Mimo to zakup żelu jednofazowego jest wskazany dla początkujących stylistek. Jeśli stosujemy żele trójfazowe, starajmy się zawsze nakładać żel zaczynając od skórek, jednocześnie nie zalewając ich. Kolejne warstwy nakładamy jedna na drugą. Natomiast wymodelowanie krzywej C, następuje dopiero, gdy opiłowujemy paznokcie blokiem. Decydując się na zakup żeli trójfazowych, nastawmy się na większe wydatki. W tym przypadku potrzebujemy kilku żeli, do każdej warstwy po jednym. Jeden podkładowy, drugi budujący oraz trzeci wykończeniowy Gloss.