Paznokcie żelowe. Jak przygotować się do zabiegu?

paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe to świetny sposób na zadbane dłonie. Zanim przystąpimy do zabiegu upiększającego nasze paznokcie, musimy pamiętać o jednej rzeczy. Przed zabiegiem nie wycinamy skórek cążkami, ponieważ podczas nakładania masy UV, może być to przyczyną uszkodzenia płytki paznokcia. Co w takim razie zrobić? Najlepiej, używając specjalnego patyczka, odsunąć delikatnie skórki. Nie używamy przy tym środków przeznaczonych do manicure biologicznego. Paznokcie żelowe nie lubią tego typu preparatów i podczas nakładania żelu, mogą spowodować jego odchodzenie przy skórkach, czyli tak zwane liftowanie. Zanim nałożymy pierwszą warstwę żelu na paznokcie, musimy je zmatowić i odtłuścić. Jak to się robi? Matowienie to delikatnie zdjęcie zewnętrznej warstwy paznokcia. Do tego celu używa się specjalnego pilnika o średniej gęstości. Następnie paznokcie oczyszczamy z opiłków używając szczoteczki. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie paznokci. Pomoże nam w tym płyn kosmetyczny typu cleaner. Teraz jesteśmy już przygotowane na paznokcie żelowe. Pamiętajmy, że płytka paznokcia, przygotowana do nałożenia żelu uv, musi być idealnie gładka. Wszelkie uszkodzenia mogą spowodować, że nasze paznokcie żelowe nie utrzymają się długo.

Jak prawidłowo przykleić paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe to zabieg wymagający cierpliwości i trzymania się pewnych zasad. Kiedy już przygotujesz naturalne paznokcie do zabiegu, pozostaje ci dopasować rozmiar tipsów do poszczególnych paznokci. Jakimi zasadami powinnaś się kierować? Po pierwsze, tips nie może być, ani za szeroki, ani też zbyt wąski. Najlepiej żeby paznokcie żelowe, idealnie odpowiadały szerokości naturalnej płytki paznokcia. Gdy naturalne paznokcie są zbyt szerokie, możesz je lekko opiłować z każdej strony. Pamiętaj, że kieszonka tipsa nie powinna zajmować więcej niż 60 % powierzchni naturalnego paznokcia. Następnym krokiem jest przyklejanie tipsów. Jak to zrobić? Najpierw nakładamy kropelkę kleju na kieszonkę tipsa i dokładnie rozsmarowujemy całość na powierzchni i przyklejamy do naturalnego paznokcia. Kieszonka tipsa powinna w całości oprzeć się o jego krawędź. Ważne jest żeby powierzchnia tipsa nie zajmowała więcej niż 30% powierzchni naturalnego paznokcia. Pamiętaj żeby podczas przyklejania, dociskać tipsa na jego krawędziach, zarówno z prawej, jak i lewej strony. Ważne jest również to, żeby podczas przyklejania tipsa, pozbyć się jakichkolwiek pęcherzyków powietrza (w przeciwnym razie, należy tipsa od razu usunąć). Dzięki temu przyklei się on prawidłowo, nie pęknie i będzie bardziej wytrzymały. Kiedy już prawidłowo dopasujesz i nakleisz tipsy, musisz jeszcze wyrównać pilnikiem granice, pomiędzy nimi, a naturalnym paznokciem. Jest to tak zwane piłowanie progów. Następnie musisz dokładnie zmatowić całą powierzchnię tipsa. W przeciwnym przypadku, żel będzie odpryskiwał. Teraz wystarczy odtłuścić, tak przygotowane paznokcie i można nakładać żel. Pamiętaj: przed pierwszą warstwą żelu, zagruntuj paznokcie primerem. Dzięki niemu osiągniesz większą przyczepność żelu. I już, paznokcie żelowe prawie gotowe.

Nakładanie żelu UV - sposób aplikacji.

Jak nałożyć żel UV, żeby uzyskać piękne paznokcie żelowe? Musisz postępować według następujących zasad. Niewielką ilość żelu UV, nabieramy na pędzelek. Następnie, nie rozpoczynając bezpośrednio od skórek, nakładamy żel na paznokcie. Jak to najlepiej zrobić? Żel nakładamy pojedynczymi ruchami, po linii prostej. Zwróć uwagę, aby warstwa nakładanego żelu, była bardzo cienka oraz pozostaw mały margines wokół skórek. Na jakie problemy możesz się natknąć, nakładając paznokcie żelowe? Jednym z podstawowych błędów jest zalewanie skórek. Innym błędem jest nieumiejętne wykonywanie ruchów okrężnych podczas nakładania żelu. To właśnie w ten sposób do masy UV, dostają się pęcherzyki powietrza, które mogą zniszczyć nam paznokcie żelowe. Aby tego uniknąć, nakładajmy masę pojedynczym ruchem po linii prostej.

Paznokcie żelowe - jak utwardzić żel UV?

Nakładając paznokcie żelowe, ważną czynnością jest utwardzenie żelu UV. Zabieg ten powoduje kurczenie i w efekcie, utwardzenie czyli polimeryzację, masy UV. Pamiętaj, żeby żel nakładać cienkimi warstwami. Im cieńszą warstwę nałożysz, tym mniej odczujesz proces utwardzania masy żelowej. W przypadku nałożenia grubej warstwy, podczas procesu utwardzania, możemy odczuć silne ściąganie, uczucie napięcia płytki, pieczenie lub pulsowanie paznokcia. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do naderwania paznokcia. Oznacza to jego odejście z wału paznokciowego. Wyjątkowo wrażliwym na działanie żelu UV miejscem, macierz paznokcia. Znajduje się ona w miejscu wzrostu paznokcia. Jeżeli zostanie ona naruszona, może w efekcie spowodować trwałe uszkodzenie paznokcia, a nawet jego odpadnięcie. Masa UV nie zaszkodzi naszym paznokciom, o ile będzie nakładana z umiarem i według zaleceń. Gdy nałożymy pierwszą warstwę żelu UV i ją utwardzimy, będzie ona nadal lepka. Następnie nakładamy kolejne warstwy, wedle uznania. Wytarcie warstwy dyspersyjnej, czyli całkowite utwardzenie i wygładzenie powierzchni paznokcia, nastąpi dopiero po użyciu specjalnego płynu do przemywania masy UV. Pamiętaj: przemywamy paznokcie dopiero przed nałożeniem przedostatniej warstwy żelu. Na koniec przypomnienie kilku ważnych zasad. Żel będzie się trzymał tylko na zmatowionej powierzchni paznokcia i tipsa. Musimy uważać, żeby przy nakładaniu, żel nie dotykał skórek, a jego warstwa była jak najcieńsza. Dzięki temu naturalny efekt utrzyma się przez długi czas, odrosty będą mniej widoczne oraz unikniemy liftowania żelu, czyli jego odchodzenia od paznokcia.