Paznokcie żelowe, a ozdoby

ozdoby na paznokcie

Zastanawiasz się jak używać poszczególnych ozdób na paznokcie? W którą warstwę najlepiej je wtopić?

Ozdoby najlepiej jest zatapiać w pierwszej, cienkiej warstwie żelu. Jeśli zauważysz, że przy piłowaniu paznokci, część ozdób ulega zniszczeniu, oznacza to, że zatopiłaś je zbyt płytko i powinny one znaleźć się w głębszej warstwie. Jak to zrobić? Pierwszą warstwę nałóż bardzo cienko, na niej umieść ozdoby i nałóż grubszą warstwę żelu.

Co zrobić w przypadku cyrkonii i większych ozdób? W przypadku paznokci żelowych, najlepiej jest zatopić cyrkonie w ostatniej, nadającej blask, cienkiej warstwie żelu. Najpierw nakładamy żel, potem cyrkonie. Lekko dociskamy cyrkonie patyczkiem. Następnie utwardzamy żel w lampie UV. Możemy również przykleić cyrkonie czy inne, większe ozdoby, klejem.

Grubsze ozdoby, takie jak donaty, najlepiej jest zatapiać w środkowej części paznokcia. Jest on w tym miejscu najgrubszy. W przeciwnym razie ozdoby będą odstawały.

Jeśli chodzi o koronki, folie cięte czy inne ozdoby, które mogą odstawać od paznokcia, to najlepiej jest przykleić je klejem. Jeśli jednak korzystamy z metody akrylowej, ozdoby takie nakładamy na jeszcze niewyschnięty akryl i delikatnie dociskamy patyczkiem lub pędzelkiem. Na szczęście w przypadku metody żelowej, sprawa jest prostsza. Wystarczy ozdoby nałożyć na warstwę żelu, a następnie utwardzić masę w lampie UV.