Co jest niezbędne do manicure paznokci żelowych?

niezbędne do manicure paznokci żelowych

Aby rozpocząć naszą przygodę z manicure paznokci żelowych musimy skompletować potrzebny sprzęt, akcesoria i preparaty. Jednym z niezbędnych urządzeń kosmetycznych jest lampa UV do paznokci. Najbardziej popularne i uniwersalne są lampy tunelowe o mocy 36 watt, zawierające cztery świetlówki UV o mocy 9W każda. Na rynku dostępne są także małe jednożarówkowe lampy uv o mocy 9W, a także lampy LED.

Oczywiście podstawową sprawą są żele UV. Na początek najlepiej zaopatrzyć się w kilka podstawowych żeli uv do paznokci (clear, pink clear, pink mask, french) o mniejszej pojemności np 5ml oraz żel nabłyszczający z pędzelkiem 15ml.

Nie byłoby paznokci żelowych bez tipsów. Możemy wybierać między wieloma rodzajami tipsów (szklane, mleczne, french) w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Niezbędny bedzię także klej do tipsów.

Będzie nam potrzebny także płyn uniwersalny tzw cleaner. Nim przemywamy żel i odtłuszczamy paznokcie. zabezpiecza on także paznokcie przed grzybicą. Aby paznokcie żelowe lepiej się trzymały i były bardziej trwałe, potrzebny nam będzie także primer kwasowy lub bez kwasowy tzw bonder.

Ponadto będziemy potrzebować akcesoria do paznokci, m.in pędzelek do żelu (najlepiej z naturalnego włosia), rolkę wacików bezpyłowych, blok polerski, pilnik prosty 80/80, pilnik banan 100/180, aceton kosmetyczny, płyn do czyszczenia pędzelka oraz gilotynę do paznokci.